ניהול שרתים: שאלות חשובות על שיטות עבודה מומלצות

ניהול שרתים הוא קונסולה של ניהול ב-Windows Server, שמסייעת לאנשי IT לספק ולנהל שרתים מקומיים וגם מרוחקים, מבוסס Windows, משולחן העבודה שלהם, מבלי לדרוש גישה פיזית לשרתים.

זוהי אפשרות תמיכה בניהול מרוחק, מרובה שרתים, שעוזר להגדיל את מספר השרתים שמנהל שרתים יכול לפקח עליהם. הנושא החם ביותר בתחום ניהול שרתים היום הוא השליטה המוחלטת על השרתים הווירטואליים.

תמיכה במנהלי IT

וירטואליזציה של שרת מאפשרת להריץ מספר יישומים ומערכות הפעלה על פחות משאבי חומרה, מה שמאפשר למנהלי IT רבים לשפר את השימוש.

כשצוותי IT ארגוניים מבקשים להרחיב את פריסת הווירטואליזציה של השרתים שלהם, חשוב שהם יוכלו לעמוד מול האתגרים הניהוליים. למי שמתמודד עם ניהול מכונות וירטואליות, הנה תשובות לכמה שאלות חשובות:

מה כל כך מורכב במשימת ניהול שרתים?

יש שיגידו שניהול מכונות וירטואליות שונה מעט מניהול שרתים פיזיים, ואחרים יגידו שההתנהלות תלויה במה שמנהלים. אבל כולם מסכימים שצריכה להתקיים תוכנית ניהול מקיפה לפני פריסת הווירטואליזציה באופן נרחב בסביבות ייצור.

ניהול שרתים אינו תחום אחד, והוא יכול לנוע בין תכנון המשכיות עסקית לניהול תיקונים. במקרה של תכנון המשכיות עסקית, שרתים וירטואליים יכולים להיחשב קלים יותר לניהול מאשר שרתים פיזיים, אבל כשמדובר ברישום של מערכות מרובות, העולם הווירטואלי מציג מורכבות. לא תמיד אפשר להיות בטוחים אם כל המערכות הווירטואליות תוקנו.

איך אפשר לבלום את התפשטות השרתים הווירטואליים?

הווירטואליזציה מציעה קלות פריסה, שיכולה להפוך לתסריט 'מלכוד 22' למנהלי IT. ככל שניתן לספק שרתים מהירים יותר, כך נראה שהם מבוקשים יותר – וזה מוביל במהירות להרבה יותר מדי מכונות וירטואליות.

מנהלי IT שעוסקים בתעשייה אומרים שבקרת התפשטות השרתים הווירטואליים מחייבת אום לנקוט בתהליכים וביקורות שישמשו בפרישות שרתים פיזיים, על מנת להבטיח ניהול שרתים רבים ככל שנדרש.

האם כלי ניהול רגילים טובים מספיק לשרתים וירטואליים?

ספקי ניהול שרתים יענו לשאלה זו ב"כן!" ולרוב הם מגבירים את התמיכה שלהם בסביבות וירטואליות. החל ממנהיגי שוק מערכות ניהול וכלה בנגני ניהול מרכזי נתונים, ספקים משתמשים בכלי ניהול שרתים רגילים על מנת לאפשר חילופי נתונים ולספק מדדים סביב הבריאות והזמינות של שרתים וירטואליים.

ספקים אחרים מבטיחים לספק מדדי ניהול וירטואליים ופיזיים, כמו שימוש בדיסק וזיכרון זה לצד זה, אבל מנהלי IT זקוקים ליותר מאשר המידע הבסיסי שמסופק עם כלים מסוימים.

האם כלים שמגיעים יחד עם שרתים וירטואליים יכולים לבצע את העבודה?

הקונצנזוס הוא שכלי הניהול שמגיעים יחד עם שרתים וירטואליים לא יעבדו היטב בפריסה גדולה של וירטואליזציה. מומחים בתעשייה מאמינים שהיכולות אינן עולות הרבה מעבר לזמינות בכדי לכסות ביצועים או מוצרים של ספקים אחרים.

וזה לא הכול. לרוב הרשתות יש יותר מסוג אחד של ריצה hypervisor, כך שקיימת דרישה לגישה הטרוגנית של ניהול שרתים וירטואליים.