הסוגים השונים של מוניטורים

מוניטור הוא מכשיר חיוני שמשמש את המין האנושי במגוון רחב של תחומים, ובהתאם ניתן למצוא אותו במוסדות רבים מאוד. מוניטורים – שבעברית נקראים צגים – הפכו בשנים האחרונות למשוכללים מאוד והתצוגה שהם מספקים בכל מקרה מרשימה במיוחד.

מוניטורים בתחום הרפואה

אחד התחומים שבהם נעשה שימוש נרחב מאוד בצגים מסוגים שונים הוא הרפואה. בעולם הרפואה המוניטור מהווה כלי עזר של ממש בעיקר בבתי חולים, שם מוצגים עליו כל הנתונים הרלוונטיים למצבו של המטופל (קצב לב, דופק, לחץ דם, א.ק.ג, סטורציה ועוד) כך שלרופאים המטפלים ישנה בכל נקודת זמן תמונת מצב מלאה לגבי המדדים החיוניים וכל המידע שהם זקוקים לו כדי לקבל החלטות מיטביות מוצג להם בנוחות. בנוסף מדובר על מערכות משוכללות שיודעות להתריע כשאחד המדדים הופך גבוה מדי או נמוך מדי ולחולה נשקפת סכנה. גם במכונים למיניהם תמצאו כמובן מוניטורים שונים – שעליהם מוצגות תוצאות הבדיקות השונות שמבוצעות באותו מכון.

מוניטור להצגת תורים

במוסדות שבהם ישנם תורים של בני אדם אשר ממתינים לקבל שירות – למשל קופת חולים, מכון רנטגן, בנק, סניף דואר, מוסדות ממשלה שונים ועוד – תמצאו מוניטורים שמציגים פרטים לגבי התקדמות התור. כך למשל תוכלו לראות על הצג מהו המספר בתור שמקבל שירות כעת ומיהם הבאים בתור אחריו, וכן להבין לאיזו עמדה עליכם לפנות כשמגיע תורכם.

הפרמטרים לפיהם בוחרים צגים

בין אם אתם זקוקים למוניטור רפואי ובין אם לצג שמטרתו הסדרת תור, או לכל מטרה אחרת כמובן, ישנם מספר פרמטרים חשובים לפיהם נבחר המוצר הטוב ביותר בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם.

פרמטר חשוב אחד הוא באופן טבע גודל הצג, כשמצד אחד נרצה צג גדול שהתצוגה עליו נראית היטב גם על-ידי מי שלא קרוב אליו (דמיינו למשל סניף דואר רחב ידיים שבו גם אם ישנה פריסה של מספר צגים עדיין ישנם בני אדם שיושבים רחוק יחסית מהצג אבל רוצים לדעת מה מופיע עליו). עוד פרמטר משמעותי הוא הרזולוציה, שמבטיחה שכל פריט מידע שמוצג על הצג יהיה ברור לעין. פרמטר משמעותי שלישי הוא יחס הניגודיות שתורם גם הוא לאיכות התצוגה, וכך גם מידת הבהירות.