טבלאות שכר הייטק

טבלאות שכר הייטק – להבין לאן נושבת הרוח

כולם מדברים על עולם הייטק, וכבר שני עשורים שצמד המילים הללו מחוברות ליוקרה, עבודה סיזיפית ומשתלמת, רכב חברה, והצלחה גדולה. ממש כמו המילה "אקזיט", עולם ההייטק מתקשר לכסף גדול ולרווחים עצומים, לעיתים כאשליה ולעיתים כסיפור אמיתי. כל זה מהווה סיבה טובה מדוע טבלאות שכר הייטק הן מטבלאות השכר הנצפות ביותר באינטרנט.

אם אתם שוקלים לעבור הסבה לעולם ההייטק, או שאתם נמצאים עמוק בפנים ושוקלים מה הצעד הבא, (או שאולי אתם פשוט סקרנים מה הקולגות שלכם מרוויחים פחות או יותר…), טבלאות השכר העדכניות ביותר ייתנו לכם תמונה רחבה על המשרות בשוק, ואולי גם השראה לגבי המשרה הבאה שלכם, ומה מגיע לכם לקבל במשרה שאתם מאיישים.

טבלאות שכר הייטק: לחשוב במספרים

טבלאות שכר הייטק מתעדכנות כמובן מעת לעת, אך הנה לפניכם, לצורך השראה, כמה מספרים מהטבלאות העדכניות בזמן כתיבת מאמר זה:

  • מנהל מותג עם שנה או יותר של וותק יכול לצפות לשכר שנע בין 12-15 אלף ש"ח, ועם הניסיון והשנים לטפס גם ל18 אלף ש"ח
  • איש מכירות הייטק יזכה למשכורות דומות למנהל המותג, גם בהתאם לשנות הניסיון והוותק במקצוע
  • מנהלי מפעלים צפויים להרוויח בין 24-28 אלף שקלים, גם בהתאם לניסיון ולמפעל, כאשר קניין במפעל יתפרנס הכי פחות ברשימת המשרות הגבוהות, בין 9-12 אלף ש"ח
  • בפיננסים החשב ירוויח בין 15-17 אלף, כאשר גזבר או מבקר פנים ירוויח בין 12-20, תלוי וותק (שנה עד שלוש או שלוש עד חמש שנים במקצוע)

כפי שאתם רואים, מגוון המקצועות והמספרים רחב, ואלו כמובן רק דוגמאות בודדות, דגימה שתיתן לכם רעיון למה לצפות בטבלה.

מתי מחליפים מקצוע?

לעיתים רבות ישנה חפיפה כלשהי בין המקצועות השונים בעולם ההייטק, ואדם שמאייש משרה א’ יכול בהחלט לאייש משרה ב’ או ג’ בהצלחה יתרה. זה דורש הסבה מסוימת, או אולי התאמה לסביבת עבודה שונה, או פשוט שינוי פרספקטיבה קל, אבל זה בהחלט זמין ואפשרי, כפי שאתם בוודאי כבר יודעים.

לעיתים קרובות הבחירה לעבור ממשרה למשרה יושבת פשוט על השכר שאתם עשויים להרוויח, וזו כמובן סיבה לגיטימית לחלוטין להחליף משרה.