מנדף

מנדף איכותי

התקנת מנדפים במיקומים שונים נועדה לפתור כל תרחיש הקשור במזהם של האוויר. ביניהם אפשר למצוא חלקיקי שומן, קיטור, עשן ואוויר שמנוני בשל הטיגון, ריחות מהכיריים הפועלות בעת הבישול ועוד.

מטרתו של המנדף היא לנקות את האוויר המזוהם או לחילופין לדאוג לכך שהוא יצא החוצה. בשנים האחרונות חוקקו כמה חוקים הקשורים למנדפים. קיימים מקומות מסוימים שמחויבים להתקין בהם מנדפים כמו מסעדות והנושא הזה נאכף על ידי המשרד לאיכות הסביבה לאור חשיבותו הרבה.

בקניונים תוחמו מיקומים ייעודיים אשר רק הם מתאימים להפעלת מסעדות או בתי קפה. אם בעלי העסקים מעוניינים להפעיל את העסק בנקודה אחרת בקניון, לא יהיה לכך אישור כיוון שהמקום לא תוכנן מראש להיות בעל מנדפים.

מנדף

האוויר נקי בזכות המנדף, אך עקב העבודה הקשה המנדף נותר מלוכלך ומלא באוויר מזוהם. זו הסיבה שמתייחסים למנדף המלוכלך כעל מפגע תברואתי כמו לדוגמה מנדף המותקן מעל הכיריים שבהם מבצעים טיגונים רבים והמנדף קולט את השמן ואת העשן ופולט אותם החוצה. זו הסיבה שיש לנקות את המנדף על פי ההוראות הקפדניות, באמצעות חברות תחזוקה ספציפיות שזהו תחום עיסוקן או על ידי העובדים המודעים לאופן הפירוק וההרכבה של המנדף.

מנדפים במעבדות

מנדף משמש בעיקר מתקני ייצור ומעבדות העוסקות בתחומים כמו כימיה, ביולוגיה. בתעשיית האלקטרוניקה, המוליכים למחצה והתרופות, מתקני מחקר בבתי החולים ובמעבדות מחקר באוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ ובעולם.

התאמה מקסימלית

גודלו של המנדף מותאם לצרכי כל לקוח תוך ביצוע התאמה מקסימלית. המנדף ייוצר על פי המידות הרצויות במיקום שנבחר למקם את המנדף. גם המפרט הטכני הנדרש והאביזרים הספציפיים הנחוצים בכל מקום הם על פי אופייה של המעבדה ורמת הנחיצות.

ייצור מנדפים

כדי ליצור מוצרים איכותיים, המנדפים עשויים מהמתכת המעולה פלב"ם 304 – נירוסטה ומכילים בתוכם גם אגן שאליו מתנקזים כל השמנים המצטברים בהליך הטיגון.

בכל אחד מהמנדפים קיימים פילטרים אוצרי שומן ונורות איכותיות המעניקות עבודה הרבה יותר נוחה וקלילה.

יש להקפיד ולרכוש מנדף בטיב מעולה המיוצר בשיטות חדשניות בטכנולוגיות החדשניות לשביעות רצונם של העובדים.