לשון הרע בפייסבוק

לשון הרע בפייסבוק – תופעה מכוערת ונפוצה, בעידן המקלדות והמסכים

השינויים הטכנולוגיים בריא ולחיים שלנו כל כך הרבה יתרונות חיוביים, עד שנדבקה בשני העשורים האחרונים אורח החיים שלנו השתנה לבלי היכר. אבל לצד כל הטוב הזה, אנחנו גם מגלים יותר ויותר תופעות מכוערות ולא מכובדות של ביוש – שיימינג. הדור אשר גדל מחובר למסכים, התרגל לכך שניתן לומר את הכל, כמעט ללא סינון ובצורה חופשית למדי. ולכן אנו רואים עליה אסטרונומית בכמות התלונות על לשון הרע בפייסבוק, כמו גם ברשתות חברתיות נוספות. השיח האלים יכול במהרה לגלוש לפסים אישיים ואף לפגוע באנשים פרטיים או בגופים ציבוריים בצורה מסוכנת. ולכן אין לו מקום בחברה שלנו ויש להתמודד איתו בדרכים המשפטיות המקובלות.

טיפול בתביעת לשון הרע בפייסבוק – בצורה מקצועית

כדי להתמודד עם הטענות אמירות לשון הרע בפייסבוק, אתם צריכים להביא הוכחות מתאימות. הדוגמאות הכי טובות להוכחות בתביעות לשון הרע, הן:

  1. צילומי מסך – אם אתם יכולים להראות את כלל השתלשלות העניינים, המסבירה את מקור לשון הרע בתביעה שלכם.
  2. הקלטות שיחה – לעיתים באפליקציות המסרים הכתובים ניתן לבצע הקלטות שיחה או לשלוח מסרים מוקלטים. אם יש לכם אפשרות לשמור את התיעוד הזה, הוא יכול להיות רלוונטי לבית המשפט.
  3. תוכן ויזואלי – בין שמדובר על תמונות, סרטונים או כל תוכן ויזואלי אחר אשר מציג את הטענה שלכם בבהירות.

אל תפחדו לעמוד על הזכות שלכם

 לעיתים רבות, הישראלים נוטים להתעלם מתביעות פוטנציאליות בתחום של לשון הרע, שכן קשה יותר להוכיח את התביעות האלה ולפעמים הם לוקחות המון זמן. אבל אם אתם מתמודדים עם פגיעה משמעותית באמינות האישית שלכם או בתדמית הציבורית שלכם, אשר כל כולה נובעת מתוך אמירות של לשון הרע בפייסבוק – אין שום סיבה שתתנו להם לעבור בשתיקה. שיחה קצרה על משרד עורך הדין, וכבר יהיו לכם את כל הכלים המשפטיים להתחיל לאסוף מידע על התביעה. במהרה, כל ניסיון של אנשים אחרים להוציא את דיבתכם בפייסבוק, יישקל פעמיים בגלל הנחישות שלכם לשמור על שמכם הטוב.