בדיקת מהירות

בדיקת מהירות – כך תדעו שהאינטרנט שלכם מתפקד היטב

מכירים את זה שכולם גולשים בבת אחת בבית והמכשירים מעמיסים על רשת האינטרנט הביתית והמכשירים לא מצליחים לתפקד כמו שאתם רוצים שיתפקדו. זה יכול לקרות כי מהירות האינטרנט שלכם איטית מדי. בדיקת מהירות היא דרך מצוינת לבדוק אם האינטרנט שלכם מתפקד כמו שאתם רוצים שיתפקד. חבל לשלם על חבילת אינטרנט איכותית ומהירה ולקבל בפועל מהירות גלישה איטית ממה שהחבילה מציעה. לרוב, מהירות הגלישה האיטית ניתנת לפתירה באמצעות מספר דברים שאתם יכולים לעשות או בעזרת חברת התקשורת שנותנת לכם שירות. חשוב לבדוק מדי פעם את איכות ומהירות הגלישה בבית שלכם, זה יחסוך לכם הרבה כאב ראש ועצבים של גלישה לא טובה.  

לפני בדיקת מהירות, חשוב לברר איזה מהירות גלישה אתם צריכים בשביל שימוש מסוים

  • אם בבדיקת מהירות יוצא לכם 2 מגה, תדאו שאתם יכולים לשמוע קבצי סאונד, להוריד לקבל ולשלוח  דואר אלקטרוני, לגלוש ברשתות חברתי  ולצפות בסרטים וסדרות באיכות נמוכה.  
  • במהירות גלישה של 10 מגה תוכלו להעלות תמונות, לצפות בוידאו ובסטרימינג באיכות גבוהה, לערוך שיחות וידאו וצ'ט.
  • אם יש לכם מהירות של 25 מגה ומעלה אתם יכולים לעשות הרבה מאוד פונקציות שאי אפשר לעשות עם אינטרנט יותר איטי. למשל, צפייה בסטרימינג באיכות מעולה של 4K, שליחה והורדת של קבצים גדולים, למשל סרטים ומשחקים. יכולת לשחק משחקי רשת ברמה גבוהה ובלי תקלות. 

לפעמים הבדיקות יוצאות עם תוצאה שונה במכשירים שונים, למה זה קורה?

 הדרך שבה בדיקת המהירות עובדת היא שהבדיקה מודדת את חיבור האינטרנט בזמן אמת, קרי כמה מהר האינטרנט שלכם פועל ברגע של הבדיקה. לעתים בדיקות יכולות להוציא תוצאות שונות בכל בדיקה, גם אם הבדיקות הן בהפרש של כמה דקות אחת מהשנייה. מה שמאוד משנה את מהירות הגלישה הוא אם הרבה אנשים גולשים באותו הזמן ורוכבים לכם על ה-wifi ומנצלים אותו עד תום. בדיקת מהירות יכולה לאתר מישהו שמשתמש לכם ב-wifi בלי רשות, דבר שיכול להאט לכם את קצב הגלישה בבית. בכל אופן, לכל שאלה שיש לכם, כדאי לפנות לנציג שירות.